головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
 
Розділи
  ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

  ТЕРИТОРІАЛЬНІ СИМВОЛИ

  МУНІЦИПАЛЬНІ СИМВОЛИ

  ВІЙСЬКОВА СИМВОЛІКА

  РЕЄСТР ОСОБОВИХ СИМВОЛІВ

  КОРПОРАТИВНИЙ ГЕРБІВНИК

  ОРГАНІЗАЦІЙНА СИМВОЛІКА

  ГЕРАЛЬДИКА

  ВЕКСИЛОЛОГІЯ

  ЕМБЛЕМАТИКА

  СФРАГІСТИКА

  ГЕНЕАЛОГІЯ

  КОЛЕКЦІОНЕРСТВО

  НАШІ ПАРТНЕРИ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
Великий скандал з великим гербом


Великий скандал з великим гербом

Великий скандал з великим гербом

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 р. термін проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України було продовжено до 31 грудня 2008 р., а комісія мала підбити підсумки до 1 лютого 2009 р. Проте минали дні за днями, місяці за місяцями, а підсумків ніхто підбивати не збирався, порушуючи всі визначені урядом терміни.
Аж ось у понеділок 13 липня мені зателефонували о 18 год. 15 хв. з міністерства культури та туризму й повідомили, що наступного дня відбудеться засідання конкурсної комісії (журі), членом якої я є, а вестиме засідання міністр культури Вовкун, бо на середу результат уже мають доповісти на засіданні Кабінету міністрів.
На мої запитання - чому порушені всі терміни, чи реально зібрати кворум в середині липня (2/3 з 24 чоловік) та інші - мені нічого путнього відповісти не змогли. Оскільки 14 липня я відлітав зі Львова в іншому напрямі, то фізично до Києва потрапити не міг. Ну а підбиття підсумків конкурсу перетворилося на фарс. Найкумедніше, що відбулася імітація кворуму в 16 чоловік – при цьому кілька членів журі перебували в інших містах за 200-500 км від Києва!!! За офіційною версією – вони проголосували «по телефону»! Цікаво, як можна голосувати по телефону за невідомо-що (жодних нових проектів ніхто не бачив, оскільки ніяких матеріалів загодя членам комісії не розсилали), без обговорення, без аргументації і т.п.?
За цих обставин зовсім не стало несподіванкою, що «переможцем» цього псевдоконкурсу знову став варіант, що фактично не відрізняється ні за змістом, ні за композиційним вирішенням, ні за «авторським колективом» від уже згадуваного невдалого проекту, який активно протягували на попередніх конкурсах. Давніший проект зазнав досить багато критики як з боку фахівців, так і у відгуках на сторінках деяких видань. Проте практично майже жодних змін не відбулося! Залучення ще одного графіка вилилося в те, що тепер козака на гербі перекособочило.
Ну а через кілька днів «міністр-культ-турист» протягнув цей проект через засідання Кабінету міністрів, підставивши до того ж і Прем'єр-міністра Ю. Тимошенко, якій підсунули для озвучення цього рішення доволі безглуздий текст.
Ще під час засідання в квітні 2008 р. я наполягав включити до складу комісії нових членів – незалежних фахівців з геральдики, або хоча б залучити їх як експертів. Але замість «незалежних» до складу журі включили … співробітників майбутніх «переможців»!!! Коли ж я тепер передзвонив до зам. міністра культури та туризму з проханням надіслати мені протокол засідання конкурсної комісії від 14 липня 2009 р., то отримав відповідь, що його ... ще НЕ ПІДПИСАВ МІНІСТР!!! Це вельми цікаво! Якщо міністр досі не підписав протоколу про підсумки конкурсу, то на підставі чого він тоді подавав матеріал на засідання Кабінету міністрів?!! Схоже, добродій Вовкун підставив Юлю Володимирівну (вийшло як з «голим королем»), а сам тепер хутенько – «в кущі»?
На превеликий жаль питання з великим гербом знову стає ВЕЛИКИМ СКАНДАЛОМ.
По-перше, конкурс знову перетворився на фарс – звичайнісіньке шахрайство з усіма можливими порушеннями визначених умов. Думаю, що будь-хто з обдурених учасників цього «конкурсу» може спокійно оскаржити його результати в суді.
По-друге, незважаючи на тривалу критику проекту «групи товаришів» (за 9 років можна було б збагнути, що саме треба виправити), в ньому залишилися всі помилки та невідповідності й геральдичним нормам, і Конституції України. Новацій вистачило лише на нові болячки в козачка – якщо раніше в нього був радикуліт і руки крутило, то тепер – чи то пропасниця, чи ще якась трясця.
Вся справа з черговим протягуванням низькопробного проекту засвідчила лише звичайну непорядність і некваліфікаованість наших чиновників від культури. Якщо ж таку халтуру остаточно затвердить Верховна Рада (а при вмінні наших депутатів «домовлятися» гербом може стати навіть якийсь Чебурашка з балалайкою), то, безперечно, замість «великого герба» отримаємо «велику ганьбу», яка буде лише підривати імідж нашої Держави.

Андрій Гречило, голова УГТ