головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
 
Розділи
  ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

  ТЕРИТОРІАЛЬНІ СИМВОЛИ

  МУНІЦИПАЛЬНІ СИМВОЛИ

  ВІЙСЬКОВА СИМВОЛІКА

  РЕЄСТР ОСОБОВИХ СИМВОЛІВ

  КОРПОРАТИВНИЙ ГЕРБІВНИК

  ОРГАНІЗАЦІЙНА СИМВОЛІКА

  ГЕРАЛЬДИКА

  ВЕКСИЛОЛОГІЯ

  ЕМБЛЕМАТИКА

  СФРАГІСТИКА

  ГЕНЕАЛОГІЯ

  КОЛЕКЦІОНЕРСТВО

  НАШІ ПАРТНЕРИ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
Конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України: напередодні нового скандалу?


Конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України: напередодні нового скандалу?

Під час засідання Комісії з підготовки та проведення конкурсу у квітні 2008 р. виявилося, що більшість її членів мають досить слабке уявлення про геральдику. Одна справа "підготовка та проведення" конкурсу, а зовсім інша – функція журі, де для підбиття підсумків треба керуватися не принципом "мені подобається", а фаховими знаннями. Тому вирішили докооптувати нових членів-фахівців з цієї дисципліни, а до Українського геральдичного товариства звернулися з проханням подати кандидатури. Пропозиції від Товариства надійшли ще на початку травня – запропоновано 6 чоловік (у т. ч. 1 доктора та 2 кандидатів історичних наук), які займаються і практичною, й теоретичною геральдикою та емблематикою, мають багато публікацій на цю тематику, брали участь у різних конкурсах та виступали експертами, а головне – не мають відношення до теперішнього конкурсу та не пов'язані з його учасниками.
28 травня розпорядженням Кабінету міністрів України внесено зміни у склад Комісії. Цікаво, що жодного фахівця, запропонованого від УГТ, до Комісії не включили. Виявилося, що з 4-х включених нових членів фактично ніхто геральдикою не займався. Але значно цікавіше те, що 2 з цих осіб працюють ... в одному відділі з авторами одного з конкурсних проектів, а третя особа – є з ними у близьких товариських стосунках!!!
Минулий конкурс, що тягнувся від 1996 р., завершився скандалом, оскільки окремі члени журі тягли-тягли та нарешті протягли свій проект. Однак невідповідність проекту ні геральдичним нормам, ні Конституції України призвела до того, що він не лише не дістав підтримки у Верховній Раді України, але й став об'єктом глузувань у ЗМІ. Цього разу той же проект (без жодних змін!) знов подали на конкурс, хоча подібні фокуси з членством у Комісії вже не пройшли. Але як бачимо, є й інші хороші "підкилимні" методи. Дарма, що Держава з подібним гербом стане посміховиськом у світі.

Стаття 2001 р. про проект великого Державного герба:
Стаття 2001 р.(pdf)